Gynekologická operativa

Výkony jsou prováděny v režimu jednodenní chirurgie většinou v celkové anestezii.

Režim před anestezií

Je nezbytné dodržet doporučení, tj. minimálně 8 hodin před vlastním zákrokem nejíst a nepít. Obvykle 2 hodiny po zákroku je žena propuštěna s doprovodem domů. Operační zákroky jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou s výjimkou výkonů na přání a u nepojištěných pacientů, viz ceník služeb.

Diagnostická a operační hysteroskopie

Přístup do dutiny děložní je přes pochvu. Doba trvání výkonu je cca 15 – 20 minut. Podstatou hysteroskopie je prohlédnutí dutiny děložní speciální optikou, případně odběr vzorků tkáně nebo ošetření některých změn v dutině děložní. Dle nálezu lze provést následně abrazi, kterou odstraňujeme sliznici hrdla a těla děložního kyretou. Histologické vyšetření je nedílnou součástí výkonu.

Revize dutiny děložní

Cílem zákroku je odstranění nevyvíjejícího se těhotenství nebo jeho zbývajících částí z dutiny děložní. Obsah dutiny děložní je odstraněn kyretou a odsátím. Samozřejmostí je histologické vyšetření získané tkáně. Doba trvání výkonu je cca 15 minut.

Excize na zevních rodidlech

Znamená odstranění kožních výrůstků např. bradavičky, nebo změn na zevních rodidlech. Výkon ze zdravotních důvodů, tedy na doporučení lékaře hradí zdravotní pojišťovna. Výkon na přání z estetických důvodů hradí žena sama.

Laparoskopie

Název lze přeložit jako "pohled do dutiny břišní". V dnešní době má nezastupitelné místo při vyšetření  i léčbě řady chorobných stavů. Přístup do dutiny břišní je zajištěn pomocí trokarů zavedených skrz stěnu břišní.

Punkce
Douglasova prostoru

Odsátí tekutiny ze dna malé pánve přes zadní klenbu poševní s možností cytologického a mikrobiologického vyšetření.

Ablace polypu
hrdla děložního

Snesení  výrůstku vycházejícího ze sliznice hrdla. Vždy je nutné histologické vyšetření.

Dilatace hrdla děložního

Rozšíření kanálu hrdla speciálními dilatátory při bolestivé menstruaci.

Punkce cysty

Punkce cysty vaječníku pokud je bez léčebného efektu nebo je kontraindikována hormonální léčba.

Přijímáme nové klientky do naší pobočky na Praze 4  - Chodov

V případě zájmu volejte nebo využijte náš kontaktní formulář.